3 kroki do niezależności finansowej

Musisz naprawdę tego chcieć

Jeśli Twoja motywacja i chęci są naprawdę szczere i wielkie masz dużą szansę osiągnąć swój cel. Musisz tego po prostu chcieć za wszelką cenę. Musisz widzieć swój jasno określony cel w każdej chwili. Dobrze jeśli znajdziesz swojego mentora, na którym będziesz się wzorować. Nie szukaj na siłę pseudo bogaczy, którzy tylko mówią o pieniądzach wcale ich nie mając. Nie czerp wiedzy z niesprawdzonych źródeł, bo możesz więcej stracić niż zyskać. Przede wszystkim jednak nie daj sobie wmówić, że Twój cel Twoje marzenia są nierealne. Nawet jeśli słyszysz to od osób bliskich wiedz, że nie mają racji i mogą tylko zniszczyć Twoją motywację.

Samodyscyplina

Nie osiągniesz niezależności finansowej jeśli nie będziesz konsekwentny/na w swoich działaniach i postanowieniach. Z pewnością musisz również uzbroić się w cierpliwość - niezależności finansowej nie zdobywa się z reguły z dnia na dzień. Jedną z ważniejszych zasad jest uwolnienie się od długów, ale wiedz, że ich spłata nie może pochłaniać wszystkich Twoich pieniędzy. Najważniejsze jednak jest oszczędzanie - pamiętaj o tym zawsze i wszędzie. Już teraz musisz zacząć konsekwentnie odkładać pieniądze, ale rób to w taki sposób aby jakość Twojego życia nie obniżyła się (ponieważ wraz z nią zmniejszy się również Twoja motywacja). Dobrze jeśli znajdziesz dla siebie odpowiedni program oszczędnościowy nie rób tego na własną rekę. Skorzystaj z pomocy specjalisty.

Zacznij uczyć się zarządzania pieniędzmi

Nawet jeśli zdobędziesz już upragnioną niezależność finansową pamiętaj, że możesz ją również utracić. Jeśli nie nauczysz się rozsądnie zarządzać swoimi oszczędnościami to możesz je bardzo szybko stracić i wrócić do punktu, w którym być może jesteś dzisiaj. Jednym z podstawowych błędów jest życie ponad stan. Nawet jeśli posiadasz już spore oszczędności pamiętaj, że dopiero to co one wygenerują powinno zostać ewentualnie w części wykorzystane. Najważniejsze jednak aby nie przestawać oszczędzać i ciągle powiększać swój kapitał. Reinwestuj zawsze chociaż część zysku, a z pewnością umocnisz swoją niezależność. Poszerzaj swoją wiedzę z dziedziny finansów - zapisz się chociażby na specjalistyczne szkolenia.
Czy wiesz już czego potrzebujesz?

chcę wiedzieć jak i gdzie inwestować

Wiesz dobrze, że aby w przyszłości żyć w dostatku i cieszyć się niezależnością finansową już teraz musisz podjąć odpowiednie działania. Bez przemyślanego oszczędzania nie osiągniesz wyznaczonego celu. Inwestując z głową jakość Twojego życia nie pogorszy się, a pułapki czyhające na inwestorów nowicjuszy okażą się łatwe do ominięcia. Trzymając się wyznaczonego planu zbudujesz swoją stabilność finansową.

tracę pieniądze - potrzebuję pomocy

Jeśli inwestujesz już swoje pieniądze w fundusze inwestycyjne ale jedynym uzyskanym wynikiem jest ciągła strata, to już czas aby zatamować ten bezmyślny odpływ Twoich ciężko zarobionych pieniędzy. Nieważne czy powodem strat jest brak jakiejkolwiek pomocy ze strony Twojego agenta czy być może jego nietrafione rady - zawsze możesz obrócić trend i zacząć w końcu pomnażać swoje oszczędności nawet bez specjalistycznej wiedzy i to w czasach kryzysu.

inwestuję ale chcę osiągnąć lepszy wynik

Być może inwestujesz już od jakiegoś czasu oszczędności lub odkładasz pieniądze w III filarze. Jeśli twoje zyski są przeciętne czy nawet dobre możesz być pewny, że mogą być znacznie lepsze. W każdym momencie możesz poprawić swoje wyniki korzystając z rad specjalisty lub wybierając lepszy plan inwestycyjny. Niczego nie zmieniając prawdopodobnie nic nie stracisz być może trochę nawet zarobisz ale bądź pewny - Twoje pieniądze stać na znacznie więcej.
© 3K Inwestycje Finansowe & sakowww